„To je to nejblíže, co jsem kdy zemřel“: Rival Arnolda Schwarzeneggera Sylvester Stallone málem zemřel kvůli nevyzrálému kaskadérskému kousku s legendou o boxu

23
„To je to nejblíže, co jsem kdy zemřel“: Rival Arnolda Schwarzeneggera Sylvester Stallone málem zemřel kvůli nevyzrálému kaskadérskému kousku s legendou o boxu

Hvězda Rockyho Balboa Sylvester Stallone, který se stal mistrem světa na hollywoodském plátně, byl kluk z plakátu. Motivační sága v jeho filmech se hrála v každé boxerské tělocvičně. Kromě toho, že žil na obrazovce boxerský život, byl šíleným boxerským nadšencem. Pro své filmy trénoval se skutečnými bojovníky. Kdysi ho tento krok stál hodně.

Během sparingu s boxerskou legendou měl blízko k smrti. Jak se to stalo?

REKLAMA

Článek pokračuje pod tímto inzerátem

V roce 1982, kdy Shavers procházel doznívajícími dny své kariéry, se rozhodl zkusit něco jiného. Tato zvědavost ho zavedla do filmového průmyslu. Stal se součástí Rocky III, v hlavní roli Stallone jako Rocky Balboa.

Jednoho dne Stallone při sparringu požádal Shavers, aby ukázal svou skutečnou sílu a tvrdě ho udeřil. Bohužel to nedopadlo dobře, jak Stallone očekával. Shavers mu přistál na levé ruce, která ani nebyla jeho nejsilnější.

Po tom hrozném incidentu Stallone řekl: “To je nejblíže, jak jsem se kdy dostal ke smrti.” Podle Zaznamenatrána byla tak těžká, že přinutila herce, aby se doprovodil do koupelny, aby se pozvracel.

Kde je Earnie Shavers teď?

Bývalý dvojnásobný vyzyvatel titulu v těžké váze, který bojoval s takovými legendárními boxery, jako jsou Muhammad Ali a Larry Holmes, nedávno zemřel. Naposledy vydechl začátkem tohoto měsíce ve věku 78 let.

Důvod jeho odchodu není jasný. I když to lze přičíst jeho věku. Pohřeb legendy byl naplánován na 17. září.

REKLAMA

Článek pokračuje pod tímto inzerátem

Nejikoničtější moment v jeho kariéře nastal, když vyzval Aliho o titul mistra světa. Ačkoli Ali vyhrál boj rozhodnutím, byl ohromen výkonem Shavers.

Po boji Ali řekl: “Earnie Shavers, ano, muž silnější než George Foreman.” Tvrdě narazil. Musí překonat svůj rekord a zajímalo by mě, proč jsem si ho vybral tak pozdě ve své kariéře. Moc jsem nevěřil, že je tak dobrý, jako byl. Předpovídal jsem, že padne kolem sedmé, ale byl dobrý. Vzal mi všechno, co jsem měl. Zasáhl opravdu tvrdě.”

Později vyzval Larryho Holmese o titul a zápas prohrál.

REKLAMA

Článek pokračuje pod tímto inzerátem

PODÍVEJTE SE NA TENTO PŘÍBĚH: Conor McGregor: Thug Life Moments v UFC

Co si myslíte o úderné síle Shavers? Dejte nám vědět v komentářích níže.

podobné příspěvky

Leave a Reply