Queen’s Death podněcuje čerstvé online zneužívání zaměřené na Meghan a Camillu

21
Queen’s Death podněcuje čerstvé online zneužívání zaměřené na Meghan a Camillu
  • Online obtěžování Camilly, Queen Consort a Meghan Markle se po královnině smrti zesílilo.
  • TikTokers brutálně porovnali vzhled Camilly a Diany a šířili dezinformace o Meghan.
  • V roce 2020 Meghan popsala online zneužívání, kterému čelila, jako kdysi „téměř nepřeživitelné“.

Zatímco miliony truchlí po smrti královny, Meghan Markle a Camilla Parker Bowles se opět staly terčem online obtěžování a dezinformačních kampaní.

Videa TikTok zesměšňující Meghan během pondělního přímého přenosu královnina státního pohřbu nasbírala miliony zhlédnutí. Další série videí kritizovala Meghanin pohřební oděv a obvinila ji z kopírování starého oblečení princezny Diany, přestože video – zhlédnuté více než 22,5 milionukrát – předcházelo samotnému pohřbu a použilo fotografie z Den památky 2019.

Pro uživatele Gen Z, kteří primárně využívají TikTok, jsou fiktivní zobrazení jako „The Crown“ (která odstartovala nový záchvat online obtěžování Camilly po jejím vyobrazení aféry) a TikToks o královské rodině přispívají k novému odporu ke Queen Consort.

Algoritmy řízené zapojením mají tendenci spíše zesilovat polarizační videa, než je zastavovata online zneužívání a dezinformace mají tendenci šířit se znepokojivou rychlostí – ať už jde o dezinformace o Markleově pohřebním oděvu nebo spiknutí, že královna zemřela kvůli vakcíně COVID-19.

Prezentace Camilly s titulky „nová královna“ nebo „jeho manželka“ vedle fotografií Diany s titulky „skutečná královna“ a „jeho bývalá manželka“ byly nastaveny na současnou hudbu a sledovaly je stovky tisíc lidí. Hashtag „Cowmilla“, odkazující na Queen Consort, byl použit na videích, která režírují online obtěžování Camilly, stejně jako na videích, která pouze kritizují Meghan.

Snímky obrazovky umístěné vedle videa TikTok porovnávající královnu manželku Camillu se zesnulou Dianou, princeznou z Walesu

Uživatelé TikTok staví Camillu proti Dianě v nové vlně online obtěžování po smrti královny.

Tik tak; @luckisonyoursidex


Sussexové opustili sociální média kvůli pokračujícímu obtěžování v lednu 2021, ale Meghan řekla, že je konečně „připravená na svůj další čin“ a v rozhovoru s Řez minulý měsíc.

Meghan byla a hromosvod pro online zneužití a a Základ britského bulvárního tisku od té doby, co v roce 2016 zahájila veřejný vztah s princem Harrym, což vedlo k tomu, že pár oznámil, že „ustoupí jako „vyšší členové“ britské královské rodiny v roce ledna 2020. V říjnu téhož roku Meghan popsala online zneužívání jako „téměř nepřeživitelné“. vystoupení v podcastu „Teenager Therapy“..

„Říkali mi, že v roce 2019 jsem byla nejvíce trollovanou osobou na celém světě – muž nebo žena,“ řekla Meghan a dodala, že kvůli mateřské dovolené nebyla osm měsíců v roce ani „viditelná“.

Snímek obrazovky TikTok zobrazující Meghan Markle v celočerném oblečení s červenou květinou připnutou na klopě a textem "Meghan se objevila v oblékání jako Diana:" na to.

Virální TikTok o Meghan Markle, která se “oblékla jako Diana”, aby se zúčastnila pohřbu královny, se stala virální, a to navzdory skutečnosti, že video bylo zveřejněno před konáním pohřbu.

Tik tak? @notsoseriouss


41letá bývalá herečka je současnou fixací na trolly, ale tato nová vlna online obtěžování zaměřená na 75letou Camillu je oživením starší vitrioly, která je nově viditelná pro mladé.

Mnozí považovali Camillu za zodpovědnou za rozpad manželství mezi králem Charlesem a zesnulou princeznou Dianou v 90. letech.

“Ve skutečnosti je téměř nepředstavitelné, jak moc Camilla týrala. Chci říct, říkalo se jí ježibaba, stará taška, čarodějnice. Chci říct, to byl druh slov, která se o Camille používala léta,” Tina Brown, autorka The Palace Papers. , řekl v dubnovém rozhovoru pro The Washington Post.

Brown dále řekl, že veřejné mínění o Camille se po Dianině smrti v roce 1997 stalo obzvláště krutým.

“Camilla byla ten druh ošklivého – víte, považována za ošklivý druh síly, která vehnala, víte, Dianu do takové bolesti a smutku, víš, myslím tím lásku, kterou k ní Charles choval,” řekla.

Ve svém slavném roce 1995 rozhovor s novinářem Martinem BashiremDiana hovořila o milence a budoucí manželce svého tehdejšího manžela jako o „třetí osobě“ ve svém manželství a britská média přezdívala Camilla. “nejnenáviděnější žena v Británii.”

podobné příspěvky

Leave a Reply