Přípravy na pohřeb královny Alžběty II: Ležící ve státní frontě se blíží kapacita, král Karel III pořádá recepci pro hlavy států v Buckinghamském paláci

17
Přípravy na pohřeb královny Alžběty II: Ležící ve státní frontě se blíží kapacita, král Karel III pořádá recepci pro hlavy států v Buckinghamském paláci

Prezident Biden a první dáma Dr. Jill Biden dorazili do Westminster Hall, aby vzdali úctu královně Alžbětě II., jejíž rakev nadále leží ve stavu až do jejího zítřejšího pohřbu.

Mezi další významné hlavy států, včetně prezidenta Francie Emmanuela Macrona, prezidenta Bulharska Rumena Radeva, prezidenta Singapuru Halimah Yacob, prezidenta Nigérie Yemiho Osinbaja a krále Felipe VI. a španělské královny Letizie, patřili mimo jiné. fotografoval vzdávající úctu panovníkovi.

Několik bylo také vyfotografováno, jak píše do kondolenční knihy.

Na recepci se později hodnostáři setkají s králem Karlem III. a dalšími členy královské rodiny.

Poslední rozloučení s královnou Alžbětou II od lidí z celého světa

Obrázky jsou v televizi už několik dní. Řada veřejnosti vstupující do Westminster Hall v budově parlamentu, aby osobně vzdala úctu u rakve zesnulé královny Alžběty II. Plný vší okázalosti, okázalosti a emocí.

Ale nemůžete se do akce pořádně vžít, pokud nejste uvnitř a osobně. Vzhledem k tomu, že čekání může trvat až 20 hodin, umožňuje Královská domácnost omezenému počtu novinářů vstoupit dovnitř a půl hodiny pozorovat. Žádné kamery, rekordéry, telefony. Jen stará školní tužka a papír. Takže spolu s producentem Simonem Owenem, který dělal terénní práce, jsme v sobotu o půlnoci vstoupili do slavnostního prostoru.

Kliknutím se dozvíte více o poslední příležitost pro veřejnost vidět královnu.

K této zprávě přispěl korespondent Greg Palkot z Fox News Channel.

Princ Andrew vydal první veřejné prohlášení po smrti královny Alžběty: „Drahá mumie“

Princ Andrew vydal své první prohlášení po smrti své matky, královny Alžběty II. Přichází den před pohřbem zesnulého panovníka.

Napsal: „Drahá maminko, matko, Vaše Veličenstvo, tři v jednom.

Vaše Veličenstvo, bylo mi ctí a výsadou vám sloužit.

Matko – národa, vaše oddanost a osobní služba našemu národu je jedinečná a jedinečná; vaši lidé projevují svou lásku a úctu mnoha různými způsoby a já vím, že se snažíte ctít jejich úctu.

Mami, tvou lásku k synovi, tvůj soucit, tvou péči, tvou sebedůvěru si budu navždy cenit. Našel jsem vaše znalosti a moudrost nekonečné, bez hranic nebo omezení. Budou mi chybět vaše postřehy, rady a humor. Jak se naše kniha zážitků zavírá, otevírá se další a já si tě budu navždy držet blízko svého srdce se svou nejhlubší láskou a vděčností a rád vkročím do další s tebou jako mým průvodcem.

Bůh ochraňuj krále.”

Královna Alžběta II oceněná královnou chotí Camillou: „Ten úsměv je nezapomenutelný“

Queen Consort Camilla chválila svou zesnulou tchyni, královnu Alžbětu II. v samostatném rozhovoru pro BBC, který bude mít premiéru dnes.

Camilla řekla, že po celý svůj život chápala monarchii samotnou královnou.

Camilla také zavzpomínala na panovníkovy „úžasné modré oči“ a její „nezapomenutelný“ úsměv. “Má ty nádherné modré oči, že když se usměje, rozzáří jí celý obličej,” řekla BBC. “Vždycky si budu pamatovat její úsměv. Ten úsměv je nezapomenutelný.”

Po poctě BBC královně bude následovat národní minuta ticha na její počest.

Klikněte a přečtěte si více o Camillin obdiv ke královně.

Brie Stimson z Fox News Digital přispěla k této zprávě.

Král Karel III. se v Buckinghamském paláci setkává s premiérkou Spojeného království Liz Trussovou

Král Charles pozdravil nejnovějšího britského premiéra The Rt. Honzo Poslankyně Elizabeth Trussové dnes v Buckinghamském paláci, než přivítá přibližně 2000 hodnostářů a vůdců v rámci příprav na zítřejší pohřeb královny.

Král se setkal s Trussem v místnosti z roku 1844.

Jen několik dní před smrtí královny Alžběty II. byl Truss potvrzen jako nástupce Borise Johnsona. Ti dva se setkali na zámku Balmoral 6. září, dva dny předtím, než královna zemře.

Později dnes přivítá hlavy států a další úředníky královská rodina na recepci.

Queen Elizabeth II ležící ve státní frontě ve Westminster Hall se blíží kapacitě

Tisíce policistů, stovky vojáků a armáda úředníků provedly v neděli poslední přípravy na státní pohřeb královny Alžběty II. – velkolepou ukázku národního smutku, který bude také největším shromážděním světových vůdců za celá léta.

Americký prezident Joe Biden a další hodnostáři přijíždějí do Londýna na pohřeb, na který je podle agentury The Associated Press pozváno kolem 500 členů královské rodiny, hlav států a předsedů vlád z celého světa.

Tisíce lidí se nepřetržitě řadily do fronty kolem královniny rakve, která leží ve stavu v parlamentní Westminster Hall, odolávají mrazivým nočním teplotám a čekání až 17 hodin. Osm královniných vnoučat v čele s následníkem trůnu princem Williamem v sobotu večer při tiché vigilii kroužilo kolem rakve a stálo se skloněnými hlavami.

Očekává se, že míle dlouhá fronta bude pro nově příchozí uzavřena později v neděli, aby každý ve frontě mohl projít kolem rakve do pondělního rána, kdy bude přepravena na lafetě do Westminsterského opatství na královnin pohřeb.

Lidé po celé Velké Británii se mají v neděli večer pozastavit na celostátní minutu ticha, aby si připomněli královnu, která zemřela 8. září ve věku 96 let po 70 letech na trůnu. Pondělí bylo vyhlášeno státním svátkem

Pro předchozí živé aktualizace, klikněte zde.

K této zprávě přispěla agentura Associated Press.

podobné příspěvky

Leave a Reply