Kde seděli králové na pohřbu královny Alžběty

18
Kde seděli králové na pohřbu královny Alžběty

Členové královské rodiny se sešli na královna AlžbětaStátní pohřeb ve Westminsterském opatství v pondělí, na kterém se shromáždilo asi 2000 vůdců a členů královské rodiny z celého světa, aby vzdali úctu nejdéle vládnoucímu monarchovi v britské historii. Jak je zvykem, královská tabulka sedadel na státním pohřbu byla uspořádána podle priority – dokonce i některá sedadla samotná jsou ponořená do tradice.


Ahoj! hlásí to Král Karel III a jeho žena, Queen Consort Camillaseděli ve zdobeném páru křesel Canada Club v první řadě jižní lucerny v opatství. Ty židle, postaven na památku Kanaďanů padlých ve druhé světové válcemají být používány pouze dvěma nejvýše postavenými členy královské rodiny nebo nejvýše postavenými členy královské rodiny a jejich manželem/manželkou.


BBC Amerika

Vedle Camilly seděly další tři děti zesnulé královny a dva z jejich manželů: princezna Anne a jejího manžela Sir Timothy Laurence; princ Andrew; princ Edward a Sophie, hraběnka z Wessexu.


BBC Amerika

Seděli naproti králi Karlu III. a Camille princ William a Kate Middletonovákteří dorazili do Westminsterského opatství ve dvojici perlové náušnice a perlový obojek, který pocházel z královniny osobní sbírky. A s novým princem a princeznou z Walesu seděly dvě jejich děti: princ George a princezna Charlotte.


BBC Amerika

Za princem a princeznou z Walesu seděl Williamův první bratranec Princezna Eugeniea Jack Brooksbank, její manžel od října 2018. Seděli vedle její matka Sarah Fergusonová.


Gareth Cattermole/Getty

Sedící vedle princ William a princezna Kate byly děti Anny Peter Phillips a Zara Tindall spolu se svým manželem Mike Tindall.
princ Harry a manželka Meghan Markleoványní vévoda a vévodkyně ze Sussexu seděli přímo za králem Charlesem a Camillou.


BBC Amerika

S Harrym a Meghan seděla také dcera prince Andrewa a Princezna Eugeniesestra, princezna Beatice se přidal její manžel Edoardo Mapelli Mozzi, za kterého se provdala v červenci 2020.


Princezna EugenieJack Brooksbank, Edoardo Mapelli Mozzi a princezna Beatrice.
Dominic Lipinski/AP/Shutterstock

princ Edward‘s děti Lady Louise Windsor a James, vikomt Severnkterý je nejmladším vnukem zesnulé královny, seděli také za králem Charlesem a Camillou.
Na státním pohřbu byli také po ruce zahraniční králové, kteří seděli v uličce naproti britské královské rodině.


Několik mezinárodních hlav států, včetně prezidenta Joe Bidenbyli také přítomni.


BBC Amerika

Ahoj! uvádí, že Biden seděl ve 14. řadě na jižní transeptu opatství za polským prezidentem Andrzejem Dudou a před českým premiérem Petrem Fialou.


Nemůžu se toho nabažit LIDÉPokrytí Royals? Přihlaste se k odběru našeho bezplatného zpravodaje Royals získat nejnovější aktualizace Kate Middletonová, Meghan Markleová a více!


Po státním pohřbu ve Westminsterském opatství, na kterém se sejde asi 2 000 vůdců a členů královské rodiny z celého světa, aby vzdali hold královně, se bude konat další bohoslužba v kapli sv. Jiří na zámku Windsor, kde královna Alžběta strávila většinu svých posledních let.


Královna bude pohřbena v kapli sv. Jiří s manželem princ Philipsestra princezna Margaret, otec král Jiří VI. a matka královna Alžběta, královna matka.

podobné příspěvky

Leave a Reply