Jak sledovat v televizi pohřeb královny Alžběty II

18
Jak sledovat v televizi pohřeb královny Alžběty II


Londýn
CNN

The státní pohřeb pro královnu Alžbětu II se bude konat v pondělí v Londýně, při příležitosti, která bude znamenat rozloučení se světem nejdéle vládnoucí britský panovník.

Královna zemřel 8. září ve věku 96 let na svém skotském venkovském sídle Balmoral.

Král Karel III dal příkaz ke státnímu svátku po celém Spojeném království 19. září poté, co byl 10. září formálně potvrzen jako nový král.

Smuteční hosté lemovali ulice Londýna, aby viděli královninu rakev cestovat na lafetě ve slavnostním průvodu z Buckinghamského paláce do Westminster Hall – kde bude stát až do rána jejího pohřbu.

Rakev královny Alžběty II., zahalená vlajkou, je 14. září 2022 odnesena v průvodu na dělové garáži královského koňského dělostřelectva z Buckinghamského paláce do Westminster Hall.

V pondělí ráno skončí ležení královny. Rakev poté poputuje v průvodu ještě jednou do Westminsterského opatství na státní pohřeb, který má začít v 11 hodin místního času (6 hodin východního času).

Po pohřbu bude rakev opět odvezena v průvodu z Westminsterského opatství do Wellington Arch. Odtud poputuje do Windsoru. Jakmile bude ve Windsoru, pohřební vůz poputuje do kaple sv. Jiří na hradě Windsor, kde bude vykonána závazná služba.

Očekává se, že hlavy států a hodnostáři z celého světa přijedou do britského hlavního města, aby se připojili ke členům královské rodiny, aby oslavili královnin život a neochvějnou službu národu a Commonwealthu. Zatímco úplný seznam hostů ještě nebyl oznámen, americký prezident Joe Biden řekl, že se pohřbu plánuje zúčastnit.

Dalšími známými tvářemi v televizním vysílání budou někteří z 15 premiérů, kteří působili během vlády královny.

Jak státní pohřební služba ve Westminsterském opatství, tak pozdější zádušní bohoslužba v kapli svatého Jiří ve Windsoru budou vysílány v televizi.

Nalaďte si CNN nebo CNN International a sledujte živé vysílání státního pohřbu královny od 5:00 do 13:00 ET. Speciální zpravodajství CNN bude také živě streamovat na domovské stránky CNN.com a přes mobilní zařízení prostřednictvím aplikací CNN pro iOS a Android.

Ve Spojených státech budou o pohřbu vysílat také další sítě, včetně NBC News Now, ABC a Fox News.

Ve Spojeném království bude událost vysílána na televizi BBC a bude k dispozici pro streamování na BBC iPlayer, s aktualizacemi v rádiu BBC a na webových stránkách. ITV potvrdila, že událost bude vysílána živě a bez přerušení na hlavním kanálu ITV a na všech jejích digitálních kanálech. Sky News bude také poskytovat živé vysílání po celý den, dostupné zdarma na Sky News, aplikaci Sky News, YouTube a Freeview.

CBC News v Kanadě nabídne živé vysílání na CBC TV, CBC Radio, CBC News Network, CBC Gem, CBCNews.ca a aplikacích CBC News and Listen.

Australská veřejnoprávní televize, Australian Broadcasting Corp., má pohřeb vysílat živě od 20:00 australského východního standardního času (6:00 ET). Přidružený kanál CNN Channel 9 bude mít také živé vysílání.

podobné příspěvky

Leave a Reply