دید در شب رنگی(فرابنفش) چیست؟

دید در شب رنگی(فرابنفش)چیست؟

دوربین مداربسته دید در شب رنگی UV Camera Ultraviolet- Camera نوعی از دوربین های مداربسته ای هستند که به منظور مشاهده تصاویر در تاریکی و هنگام شب به جای اشعه مادون قرمز از طیف فرابنفش استفاده می کنند. این سیستم با بکارگیری یک نوع فیلتر خاص به نام UV-Pass که تنها اجازه عبور نورهای پایین تر از طیف قابل مشاهده را می دهد( یعنی با طول موج کمتر از 400nm ) طیف فرابنفش طول موجی مابین 320nm تا 400nm را دارد. بر خلاف اشعه مادون قرمز طول موج های فرابنفش سطوح را با شفافیت بسیار زیادی نمایش می دهد .

عملکرد

 این نوع از دوربین های مداربسته به نوعی عملکرد مشابهی به دوربین های مداربسته CCD دارند با این تفاوت که اینگونه از دوربین های مداربسته قابلیت دریافت امواج نور فرابنفش را دارند در حالی که دوربین های معمولی قابلیت دریافت این طیف از نور را ندارند. در حالی که برخی ار دوربین های مداربسته با به کارگیری فیلتر UV-Cut به منظور حذف نور فرابنفش استفاده می کنند در این مدل از دوربین های مداربسته با به کار گیری فیلتر UV-Pass نور فرابنفش را از بقیه طیف های نوری موجود جدا کرده و اجازه عبور و تشکیل تصویر را می دهد.

این مدل از دوربین های مداربسته بر خلاف دوربین های مداربسته دید درشب مادون قرمز که تصویر سیاه و سفید در نور کم را تشکیل می دهند ، دارای تصویر رنگی در هنگام شب و نور کم هستند و همچنین به منظور پلاک خوانی در شب بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. دوربین های مداربسته مادون قرمز به دلیل انعکاس طیف نوری خود از سطوح شفاف مانند پلاک خودرو ، قادر به پلاک خوانی در نورکم و شب نیستند.

فیلم آموزشی تفاوت تصویر دوربین دید در شب مادون قرمز و فرابنفش

توسعه ارتباطات نوتریکا برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه و دوربین مداربسته

تلفن:44212652 – 021

        44212657 – 021

بزرگترین کانال آموزشی شبکه و دوربین مداربسته در تلگرام:

https://t.me/notrikasupportgroup (کلیک کنید)

(به ما بپیوندید)

خرید مطمعن را با ما تجربه کنید!