Video Balun چیست؟

Video Balun چیست؟

ویدئو بالن یک دستگاه الکترونیکی است که به عنوان تقویت کننده سیگنال در فواصل طولانی کابل کشی و کاهش دهنده نویز روی سیگنال های تصویر استفاده می شود. ویدئو بالن هم در سیستم های آنالوگ و هم در سیستم های HD استفاده می شود و در 2 نوع HDو Analog تولید می شود.

دوربین های مداربسته اطلاعات مربوط به تصویر خود را بصورت پالس های سیگنال و به صورت نامتقارن به دستگاه مرکزی جهت ضبط تصاویر ارسال می کند. پالس های سیگنالی به این دلیل نامتقارن فرستاده می شود که تصویر در هر لحظه دارای تغییر است. در کابل های کواکسیال RG59  دو رشته وجود دارد یکی مغزی کابل و دیگری شیلد کابل که سیگنال های تصویر توسط این 2 رشته انتقال پیدا می کند و به علت نامتقارن بودن سیگنال ها بین این 2 رشته هیچ گونه تشابه سیگنالی وجود ندارد.

ویدئو بالن در واقع سیگنال این 2 رشته در کابل کواکسیال را بصورت متقارن در می آورد و به علت تغییر در نوع سیگنال به منظور اینکه دستگاه مرکزی سیستم مداربسته بتواند اینگونه از سیگنالها را دریافت کند باید یک ویدئو بالن دیگر در سمت دستگاه مرکزی قرار گیرد.

ویدئو بالن ها بطور کل دارای 2 نوع Passive و Active هستند.

ویدئو بالن های Passive یا غیر فعال در واقع هیچگونه تقویتی بر روی سیگنال های ارسالی ندارند و تنها سیگنال نامتقارن را به متقارن تبدیل می کنند یعنی تنها می توانند نویز سیگنال ها را از بین ببرند و همچنین نیازی به منبع تغذیه ندارند.

ویدئو بالن های Active یا فعال علاوه بر از بین بردن نویز سیگنال ها می توانند سیگنال های ارسالی را تقویت کنند. ویدئو بالن های فعال برای انجام اینکار نیاز به یک منبع تغذیه دارند.

video balun

فیلم آموزشی نصب کابل شبکه در ویدئو بالن پسیو

فیلم آموزشی نصب کابل شبکه به ویدئو بالن اکتیو

توسعه ارتباطات نوتریکا برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه و دوربین مداربسته

تلفن:44212652 – 021

        44212657 – 021

بزرگترین کانال آموزشی شبکه و دوربین مداربسته در تلگرام:

https://t.me/notrikasupportgroup (کلیک کنید)

(به ما بپیوندید)

خرید مطمعن را با ما تجربه کنید!