DNR چیست؟

DNR چیست؟

DNR مخفف کلمهDigital Noise Reduction کاهنده دیجیتال نویز است.

نویز در دوربین های مداربسته دارای انواع مختلفی است اما بیشترین نویز مربوط به تصاویر دوربین های مداربسته مربوط به نسبت سیگنال به نویز  S/N می باشد و در صورتی که نور محیط نصب شده دوربین مداربسته از حد مشخصی کمتر شود، نویز بصورت دانه های سفید روی تصویر مانند برفک نمایان می شود. مکانیزم DNR با شناسایی اینگونه نویز ها بصورت دیجیتالی اقدام به کاهش و رفع اینگونه از نویزها می کند و بدلیل اینکه اینکار را بصورت دیجیتالی انجام می دهد و نویز گیری مغناطیسی در این مکانیزم وجود ندارد تاثیری بر روی نویزهای مغناطیسی که بصورت طول موج هایی در تصویر دوربین مشاهده می شود ندارد.

مکانیزم DNR با پردازش کردن تصویر دوربین مداربسته بصورت زنده در واقع نویز برفکی را در تصویر شناسایی کرده و آن را با رنگ پیکسل کناری همسان سازی می کند.

مکانیزم 2DNR هر یک از فریم های تصویر را مورد بررسی قرار می دهد و بصورت الگوریتم وار پیکسل های دارای نویز را  بررسی می کند. در این نوع از مکانیزم DNR در بعضی از نقاطی که  حرکت زیادی در تصویر دوربین وجود دارد تاری بوجود می آید.

مکانیزم 3DNR علاوه بر کارایی 2DNR ،تقاوتی که بین فریم های متوالی وجود دارد را بررسی می کندو  همچنین  پیکسل ها را نیز تنظیم می کند و با اینکار باعث جلوگیری از تار شدن تصویر در نقاط پر حرکت می شود.

dnr

توسعه ارتباطات نوتریکا برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه و دوربین مداربسته

تلفن:44212652 – 021

        44212657 – 021

بزرگترین کانال آموزشی شبکه و دوربین مداربسته در تلگرام:

https://t.me/notrikasupportgroup (کلیک کنید)

(به ما بپیوندید)

خرید مطمعن را با ما تجربه کنید!