Image sensorچیست؟

Image Sensorچیست؟

Image Sensor حسگر تصویر در دوربین مداربسته است و وظیفه آن تبدیل تصاویر به سیگانال های الکترونیکی است.

تقریبا تمام چیپ هایی تصویر از نیمه هادی هایی که به نور حساس هستند تشکیل شده اند و این نیمه هادی ها با برخورد نور به آن ها مقدار مشخصی از نور را عبور می دهند.

این چیپ های تصویر به رنگ حساس نیستند بنابراین می توانند تنها تصاویر سیاه و سفید را انتقال دهند. به منظور حل این مشکل از 3 فیلتر متفاوت که برای رنگ های اصلی یعنی سبز ، آبی وقرمز بر روی چیپ های تصویر قرار گرفته است استفاده می شود سپس سلولهای مختلف نوری رنگ های مختلف را اندازه گیری می کنندو از کنار هم قرار دادن این رنگ ها تصویر رنگی مورد نظر تولید می شود.

رزولوشن:

رزولوشن یک حسگر از واحد پیکسل و معمولا مگاپیکسل  مشخص است و همچنین برای ساختن هر پیکسل به یک سلول نوری نیاز است و هر چقدر تعداد این سلول های نوری بیشتر باشد کیفیت تصویر ارائه شده  و همچنین جزئیات  تصویر نشان داده شده نیز بیشتر است.

نوع چیپ تصویر:

از نظر تکنولوژی 2 نوع چیپ تصویر وجود دارد یکی Cmos و دیگری CCD که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود می باشند.

بازه داینامیکی : 

مشخص کننده این است که یک حسگر تصویر چقدر اختلاف سطح نور را می تواند دریافت کند واین مشخصه زمانی دارای اهمیت خاصی می شود که در محیطی  با اختلاف زیاد سطح نور به دریافت تصویر  نیاز داشته باشیم.

میزان حساسیت به نور : 

این مشخصه بیانگر این است که چیپ تصویر در یک محیط چقدربه نور برای  تشکیل تصویرنیاز دارد و هر چقدر میزان این نور مورد نیاز کمتر باشد کیفیت تصویر بهتر خواهد بود.

Image sensor

توسعه ارتباطات نوتریکا برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه و دوربین مداربسته

تلفن:44212652 – 021

        44212657 – 021

بزرگترین کانال آموزشی شبکه و دوربین مداربسته در تلگرام:

https://t.me/notrikasupportgroup (کلیک کنید)

(به ما بپیوندید)

خرید مطمعن را با ما تجربه کنید!