کاربرد دستور ping

کاربرد دستور ping

به وسیله این دستور در cmd می توانیم وضعیت اتصال های موجود در یک شبکه را نسبت به هر دستگاه موجود در شبکه مورد بررسی قرار دهیم. در یک توضیح فنی تر دستور ping می تواند تمامی حرف الفبا A تا Z را درون یک بسته اطلاعاتی دریافت کند و ان را برگرداند. از طریق این حالت شما می توانید رسیدن یک بسته اطلاعاتی به دستگاه مقصد را اندازه گیری کنید. به منظور این کار تنها کافیست دستور ping را در cmd تایپ کنید.

command-window-ping-responsive_ip-5806b40f3df78cbc2845ab91

همانطور که می بینید سیستم عامل 4 بار درخواست ping را برای دستگاه مقصد ارسال می کند و زمان پاسخگویی مقصد به هر درخواست را به میلی ثانیه اندازه گیری می کند.

دستور ping  دارای 3 دستور جانبی می باشد که به توضیح آن می پردازیم.

ping -t :

با استفاده از این دستور ping  شروع به فرستادن درخواست می کند و تا زمانی که کلیدهای CTRL+C  را فشار ندهیم به کار خود ادامه می دهد.

ping -a :

با استفاده از این دستور به طور مثال با تایپ ping -a 172.217.20.110 نام DNS سایت www.google.com را به ما نشان می دهد یعنی هر آدرسIP که در مقابل این دستور تایپ کنیم نام دامنه آن آدرس IP را به ما نمایش می دهد.

ping -l :

بسته ping به صورت پیشفرض بسیار کوچک است شما می توانید سایز این بسته را با استفاده از این دستور افزایش دهید و کاربرد این دستور در زمانی است که شما می خواهید از پایداری یک ارتباط اطمینان حاصل نمایید. به طور مثال برای ارسال با سایز 1500byte  باید تایپ کنید(ادرس مورد نظر )،ping -l 1500

توسعه ارتباطات نوتریکا برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه و دوربین مداربسته

تلفن:44212652 – 021

         44212657 – 021

بزرگترین کانال آموزشی شبکه و دوربین مداربسته در تلگرام:

https://t.me/notrikasupportgroup (کلیک کنید)

(به ما بپیوندید)

خرید مطمعن را با ما تجربه کنید!