تعریف شبکه

درک ارتباطات شبکه

شبکه به طور کلی به 2 علت برنامه ریزی می شود به اشترک گذاری منابع سخت افزاری و یاداده ها  زمانی که شما می خواهید 2 یا چند کامپیوتر را به یکدیگر متصل کنید به یک شبکه نیازدارید. اما در شبکه در یک تعریف کلی و فنی تر ( به اتصال 2 یا چند دستگاه هوشمند که تحت کنترل نرم افزار و پروتکل های مختلف مربوط به شبکه با یکدیگر در ارتباط هستند شبکه گفته می شود.)

اجزای شبکه به طور کل از 2 جزء تشکیل می شوند:

1- Passive Components  (اجزای غیر فعال ) :  ( مانند : کابل، داکت ، رک و……)

2- Active Components  (اجزای فعال):

( مانند سوئیچ ، روتر ، …..)

اجزای Active به طور کل از 2 جزء تشکیل می شوند:

1-   Intermediate System  (سیستم های میانی)  : (مانند: سوئیچ ، روتر ، فایروال ، …)

2-End System  (سیستم های پایانی)  :

( مانند: PC ، پرینتر ، سرور و….)

انواع شبکه های کامپیوتری:

   شبکه محلی

( LAN (Local Area Network

شبکه گسترده

      (WAN(Wide Area Nerwork

 شبکه شهری

       (MAN (Metropolitan Area Network

 شبکه پیچیده

                   (CAN (Campus Area Network

 شبکه شخصی

            (PAN (Personal Area Network

توجه : نوع شبکه با توجه به پروتکل ، تجهیزات و تکنولوژی های که در آن شبکه  استفاده شده است تعریف می گردد و مقدار مسافت بین دستگاه ها و تجهیزات و همچنین تعداد دستگاه ها بیانگر تعریف و نوع شبکه نخواهد بود و تعاریف گفته شده در این رابطه بصورت مثال است.

LAN 

Local Area Network

تعریف کلی این نوع از شبکه بدون در نظر گرفتن تکنولوژِی های امروزی به این ترتیب است که شبکه LAN یک شبکه رایانه ای که در یک محدوده جغرافیای کوچک مانند یک دفتر کار را در بر   می گیرد. باید توجه داشت با فناوری های امروزی مانند وایرلس و فیبر نوری دیگر محدوده جغرافیایی کوچک مد نظر نیست و یک شبکه LAN می تواند مسافت بسیار زیادی را در بر گیرد.

WAN 

Wide Area Network

به یک شبکه در محدوده جغرافیایی بسیار وسیع مانند یک شهر یا کشور و در سطح بین المللی ماننداینترنت گفته می شود. اما همانطور که در تعریف بالا نیز اشاره شد امروزه فاصله جغرافیای مد نظر نیست به عنوان مثال ما می توانیم یک شبکه WAN حتی روی 1 میز با استفاده از 2 دستگاه روترداشته باشیم . کافیست این 2 را با تجهیزات و پروتکل های WAN به یکدیگر متصل کنیم.

 MAN 

Metropolitan Area Network

هر زمان به منظور برقراری ارتباط بین 2 یا چند نقطه بتوانیم بستر مخابرات را کنار بگذاریم و از تجهیزاتی مانند وایرلس استفاده کنیم از شبکه MAN استفاده کرده ایم.

CAN 

Campus Area Network

تلفیقی از شبکه های LAN ، MANو WAN است. یک شبکه کاملا پیچیده و گسترده که مربوط به یک سازمان خاص مانند یک بانک باشد. و از تکنولوژی های خاص و مختلف در آن استفاده شده باشد و در یک نقطه کنترل شود.

PAN

Personal Area Network

به طور مثال زمانی که شما از بلوتوث تلفن همراه خود به منظور ارسال فایل از یک تلفن همراه به تلفن همراه دیگر استفاده می کنید دارای یک شبکه PAN هستید. شما تنها هزینه  ماژول بلوتوث را هنگام خرید تلفن همراه پرداخت کرده اید و برای انتقال فایل از طریق بلوتوث نیاز به پرداخت هزینه مجدد نخواهید داشت.

توسعه ارتباطات نوتریکا برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه و دوربین مداربسته

تلفن:44212652 – 021

        44212657 – 021

بزرگترین کانال آموزشی شبکه و دوربین مداربسته در تلگرام:

https://t.me/notrikasupportgroup (کلیک کنید)

(به ما بپیوندید)

آموزش دوربین مداربسته،کلاس دوربین مداربسته،مداربسته،دوربین،دوربین مداربسته،سیسنم های حفاظتی ونظارتی،نظارتی،حفاظتی،سکوریتی،امنیت،آموزشگاه دوربین مداربسته،دوره دوربین مداربسته،برگزاری کلاس های دوربین مداربسته،نصب دوربین مداربسته،آموزش نصب دوربین مدارسته, اموزش نصب دوربین،نصب دوربین،نصاب دوربین،کابل کشی،داکت کشی،نصب کابل،کابل شبکه،سیستم های مداربسته،نظارت تصویری،نظارت،انتقال تصویر،انتقال تصویر دوربین مداربسته،فروش تجهیزات دوربین مداربسته،تجهیزات دوربین مداربسته،تجهیزات دوربین،آموزش شبکه،آموزش شبکه های کامپیوتری،آموزش شبکه های کامپیوتری و مخابراتی ، آموزشگاه شبکه،آموزشگاه شبکه های کامپیوتری،کلاس شبکه،دوره های شبکه ، دوره شبکه،آموزشگاه شبکه های کامپیوتری،دوره شبکه، شبکه های کامپیوتری،آموزش کامپیوتر،کامپبوتر،فروش تجهیزات شبکه ، تجهبزات شبکه ، تجهیزات شبکه های کامپیوتری و مخابراتی، کلاس نتورک پلاس ، کلاس network plus ، کلاس +network ، آموزش+network،آموزشnetwork plus، آموزش نصب شبکه ، نصب شبکه،کابل کشی شبکه،داکت کشی شبکه،آموزش،اموزش فناوری اطلاعات،فناوری اطلاعات ، اموزش IT،IT،نصاب شبکه ، نصب تجهیزات شبکه ای کامپیوتری و مخابراتی، دوره آموزشی، CCTV، آموزشCCTV

خرید مطمعن را با ما تجربه کنید!