معرفی دوره دوربین های مداربسته

معرفی دوره دوربین های مداربسته

 واژه دوربین مداربسته بر گرفته شده ازکلمه  Closet Circuit Television و یا به اختصار CCTV می باشد که معنی لغوی آن جعبه جادویی مداربسته است دوربین مداربسته با نام های دیگری از قبیل نظارت ویدئویی نیز شناخته می شوند. واژه مداربسته به کلیه دوربین هایی گفته می شود   که در محل خود ثابت بوده و تصاویری را اتخاذ کرده و به یک یا چند محل ارسال می کنند. در اینگونه از تکنولوژی ها  تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته از طریق سیگنال هایی به مکان دیگری فرستاده می شود. اینگونه انتقال می تواندهم توسط کابل و هم بی سیم انجام گیرد. از تکنولوژی مداربسته در مکان های حساس و پر رفت و آمد مانند : بانک ها ، بیمارستان ها ، مکان های نظامی و… استفاده می شود. در سال های اخیر دوربین های مداربسته پوشیدنی نیز وارد بازار شده و ماموران ویژه نیروی پلیس امنیت آن را به سر و یا سینه خود متصل کرده و مکان های مشکوک را مورد بررسی قرار می دهند. دوربین های مداربسته باید در مکانی نصب گردد که مزاحم حریم شخصی و خصوصی افراد نشود. در کارخانه های صنعنی دوربین های مداربسته به منظور کنترل عملکرد واحد ها استفاده می گردد و همچنین برای کنترل فضاهای صنعتی که امکان حضور افراد در آن وجود ندارد به طور مثال در محیط هایی با درجه حرارت بالا از سیستم ها و دوربین های مداربسته مخصوص استفاده می گردد.

نظارت بر فضاهای آموزشی:

از دوربین مداربسته به منظور نظارت بر فعالیت دانش آموزان استفاده می گردد. نصب این دوربینهادرمکان هایی مانند سرویس بهداشتی به منظور رعایت حریم شخصی افراد ممنوع است. اکثر دوربین های مداربسته در راهروها ، سالن های ورزشی، پارکینگ و کلاس درس نصب می شود. نصب دوربین در کلاس باید با رضایت معلمان انجام شود.

فرایند صنعتی:

قسمتی از فرایند های صنعتی که پر خطر هستند و امکان حضور افراد در فرایند امکان پذیر نحواهد بودبا سیستم های مداربسته کنترل می شوند. صنایع شیمیایی ، داخل راکتورهای هسته ای و تجهیزاتی از این قبیل هستند که با استفاده از دوربین های مداربسته مخصوص کنترل می شوند. دوربین های ترموگرافیک امکان تعیین درجه حرارت فرایند را دارند. نصب اینگونه از دوربین های نیاز به مجوز قانونی دارد.

حمل و نقل و ترافیک:

 در بسیاری از شهر ها  و بزرگراه ها به صورت گسترده ای از دوربین مداربسته به منظور کنترل ترافیک و تصادفات جاده ای استفاده می کنند. این دوربین ها به مدیریت ترافیک و همچنین کاهش آنها کمک بسیاری می کند. خودرو ها با دوربین کنترل سرعت می شوند و اگر سرعت آنها بیشتر از حد مجاز باشد عکس پلاک خودرو گرفته و جریمه اعمال می شود. اینگونه از سیستم ها برای یافتن خودرو های سرقت شده نیز کاربرد دارد.

امنیت خانگی:

از اواسط سال 2000 میلادی در کشورهای مختلف برخی از شرکت ها استفاده از دوربین مداربسته را به منظور کنترل امنیت خانه ها پیشنهاد کردند. بسته های نظارتی ویژه خانه شامل دوربین مداربسته ، تشخیص  دود و آتش نیز می باشد.

توسعه ارتباطات نوتریکا برگزار کننده دوره های آموزشی شبکه و دوربین مداربسته

تلفن:44212652 – 021

        44212657 – 021

بزرگترین کانال آموزشی شبکه و دوربین مداربسته در تلگرام:

https://t.me/notrikasupportgroup (کلیک کنید)

(به ما بپیوندید)

آموزش دوربین مداربسته،کلاس دوربین مداربسته،مداربسته،دوربین،دوربین مداربسته،سیسنم های حفاظتی ونظارتی،نظارتی،حفاظتی،سکوریتی،امنیت،آموزشگاه دوربین مداربسته،دوره دوربین مداربسته،برگزاری کلاس های دوربین مداربسته،نصب دوربین مداربسته،آموزش نصب دوربین مدارسته, اموزش نصب دوربین،نصب دوربین،نصاب دوربین،کابل کشی،داکت کشی،نصب کابل،کابل شبکه،سیستم های مداربسته،نظارت تصویری،نظارت،انتقال تصویر،انتقال تصویر دوربین مداربسته،فروش تجهیزات دوربین مداربسته،تجهیزات دوربین مداربسته،تجهیزات دوربین،آموزش شبکه،آموزش شبکه های کامپیوتری،آموزش شبکه های کامپیوتری و مخابراتی ، آموزشگاه شبکه،آموزشگاه شبکه های کامپیوتری،کلاس شبکه،دوره های شبکه ، دوره شبکه،آموزشگاه شبکه های کامپیوتری،دوره شبکه، شبکه های کامپیوتری،آموزش کامپیوتر،کامپبوتر،فروش تجهیزات شبکه ، تجهبزات شبکه ، تجهیزات شبکه های کامپیوتری و مخابراتی، کلاس نتورک پلاس ، کلاس network plus ، کلاس +network ، آموزش+network،آموزشnetwork plus، آموزش نصب شبکه ، نصب شبکه،کابل کشی شبکه،داکت کشی شبکه،آموزش،اموزش فناوری اطلاعات،فناوری اطلاعات ، اموزش IT،IT،نصاب شبکه ، نصب تجهیزات شبکه ای کامپیوتری و مخابراتی، دوره آموزشی، CCTV، آموزشCCTV.

خرید مطمعن را با ما تجربه کنید!